Zobacz profil na Facebooku

Empatik

Po płycie ”Tête-à-tête” i „Brassens mon amour” Justyna Bacz wydaje trzeci solowy, szczególnie osobisty album pt. „EMPATIK”. Emocjonalne, poetyckie, piosenki mówią o tym, co w życiu piękne, ale czasem trudne, radosne, nostalgiczne, ulotne bądź realne. Justyna Bacz śpiewa o tym, co nas spotyka na różnych etapach życia, ale przede wszystkim o emocjach, których doświadczamy w tych spotkaniach.

Kup w Empik.com

Większość tekstów stanowi poezja Anny Piwkowskiej, a jej znakomitym dopełnieniem jest nastrojowy wiersz Julii Hartwig pt. „Niecierpliwa”.
„EMPATIK” to także płyta po części autorska. Artystka prezentuje na niej, bowiem, kilka swoich kompozycji i tekstów piosenek; niektóre z nich po francusku. Innym francuskim akcentem jest utwór z muzyką Gilberta Bécaud pt. ”Właśnie dziś” („Il s’en va mon garçon” ) w polskim tłumaczeniu Justyny.

Autorem kompozycji przeważającej części utworów, aranżerem i producentem muzycznym całości jest Mariusz Dubrawski, z którym Justyna Bacz współpracuje od lat.
Płyta „EMPATIK” wpisuje się w nurt piosenki literackiej, a nowoczesne aranżacje nadają jej rockowo-chill-outowe brzmienie.

W nagraniu udział wzięli:
Justyna Bacz- śpiew, chórki,
Mariusz Dubrawski – piano, instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne,
Piotr Olszewski – gitary, Mariusz Kielan- skrzypce, Tomasz Grabuś – wiolonczela, Mirosław Wiśniewski- gitara basowa, Paweł Twardoch- perkusja, shaker.

Projekt graficzny - Stanisław Kazior, zdjęcia Mikołaj Kazior  ( M.Kazior Foto Video )

Płyta została wydana przez małą, niezależną firmę ”Agencja B-K”; premiera: 13.12.2013 r.
Wsparcia finansowego udzieliły firmy: PERI, FADBET,UNIBEP.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tej płyty  oraz  Cafe wakeCup – Franciszkańska 14!

Posłuchaj

Marionetki


Oczy jak łódki


Offre-moi une chanson


Sonet o niebieskim guziku


Co przynoszą mężczyźni


Niecierpliwa


Tes yeux comme des bateaux


Właśnie dziś...


Spóźniona


Sonet psa o imieniu Wtorek


Żegnaj mi


Dopóki żyją nasze matki

Gdzie kupić?

Płyta Empatik jest do nabycia w księgarni „Atlas”, Warszawa, Al. Jana Pawła II 26 tel.620-36-39 i na www.ksiegarniaatlas.pl oraz na empik.com.