Z radością zapraszamy na koncert promocyjny najnowszej płyty Justyny Bacz pt. „Femmes czyli kobiety”

Płyta została  nagrana w Teatrze Kamienica podczas premiery programu pod tym samym tytułem 10.03.2019 r.

Program prezentuje  francuskie  piosenki napisane z myślą o kobietach.  Znalazły się tu utwory  bardzo znanych  piosenkarek, takich jak Edith Piaf, Juliette Gréco, czy Patricia Kaas,  a także  tych, które w Polsce  są  mniej popularne, a być może zostaną przez Państwa dopiero odkryte.

Piosenki układają się w historię  życia kobiety, które mieni się kolorami i emocjami. Tak więc początkowo radosne, beztroskie i  pełne nadziei, jak to bywa na początku drogi,  z czasem  uderzają  w poważniejsze tony, by w finale wybrzmieć znowu mocną  nutą optymizmu.

Część z tych utworów  pozostała w oryginalnej wersji językowej, część  z nich Justyna Bacz przetłumaczyła na język polski, żeby podtrzymać swój ulubiony dialog –  polsko-francuski.

Do projektu  Justyna Bacz zaprosiła  Mariusza Dubrawskiego, z którym pracuje od 25 lat i jest to ich 5. wspólna płyta. Mariusz jest autorem wspaniałych aranżacji , objął również kierownictwo muzyczne nad projektem. Mistrzowski dźwięk saksofonu Mariusza „Faziego” Mielczarka nadał płycie wyjątkowe, spójne brzmienie, a Maciej Kopczyński, Wojciech Ruciński i Grzegorz Poliszak wpisali się w ten wirtuozerski sznyt.

Autorem wizualizacji jest JarosławKazior.

https://bilety.teatrkamienica.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=4195

https://www.ebilet.pl/muzyka/piosenka/justyna-bacz/