Z radością zapraszamy na koncert promocyjny najnowszej płyty Justyny Bacz pt. „Femmes czyli kobiety”

Płyta została  nagrana w Teatrze Kamienica podczas premiery programu pod tym samym tytułem.

Program, prezentuje  francuskie  piosenki napisane dla kobiet- artystek, lub przez nie same.  Znalazły się tu utwory  bardzo znanych i kochanych piosenkarek , takich jak Edith Piaf, Juliette Gréco , czy Patricia Kaas,  a także  tych, które w Polsce  są  mniej popularne, a być może zostaną przez Państwa dopiero odkryte .

Piosenki układają się w pewną historię – historię życia kobiety, które mieni się kolorami i emocjami. Tak więc początkowo radosne, beztroskie i  pełne nadziei, jak to bywa na początku drogi,  z czasem  uderzają  w poważniejsze tony, by w finale wybrzmieć mocną  nutą optymizmu…

Część z tych utworów  pozostała w oryginalnej wersji językowej, część  z nich postanowiłam przetłumaczyć na język polski, żeby podtrzymać mój ulubiony dialog –  polsko-francuski .

Do projektu  Justyna Bacz zaprosiła  Mariusza Dubrawskiego, z którym pracujeod 25 lat i jest to ich 5. wspólna płyta. Mariusz jest autorem wspaniałeych aranżacji , objął również kierownictwo muzyczne nad projektem. Mistrzowski dźwięk saksofonu Mariusza „Fazi” Mielczarka nadał płycie wyjątkowe, spójne brzmienie, a Maciej Kopczyński, Wojciech Ruciński i Grzegorz Poliszak wpisali się w ten wirtuozerski sznyt.

Autorem wizualizacji jest Jarkowi Kazior.

https://bilety.teatrkamienica.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=4195

https://www.ebilet.pl/muzyka/piosenka/justyna-bacz/