Koncert ten stanowi specjalnie przygotowaną kompozycję utworów pochodzących z dotychczas nagranych na płytach programów Justyny Bacz. Tę podróż przez twórczość artystki rozpoczną piosenki z polsko-francuskiego programu „Tête-à- tête”, zabrzmią utwory Mistrza Georgesa Brassensa z programu „Brassens mon amour”, a także z autorsko-poetyckiej płyty „Empatik”. Miłośnicy klasyki francuskiej piosenki będą mieli okazję zanucić wspólnie kilka znanych przebojów z krążka „Francuska. Chanson française” oraz najnowszego albumu „Femmes, czyli kobiety”. Nie zabraknie również piosenek z programu „Dalida. Pieśń miłości”, jako hommage dla tej ikony piosenki francuskiej i światowej.

Piosenki francuskie w interpretacji Justyny Bacz, zaśpiewane w oryginalnych wersjach językowych oraz polskich, autorskich przekładach, przeplatać się będą z utworami do wierszy Agnieszki Osieckiej, Anny Piwkowskiej, a także do tekstów własnych.

Ten francusko-polski dialog dopełni piosenka włoska, kolejna fascynacja Justyny Bacz.

Artystce towarzyszy Zespół pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego w składzie:
Mariusz Dubrawski – piano, aranżacje
Maciej Kopczyński – gitary
Wojciech Ruciński – gitara basowa
Grzegorz Poliszak – perkusja

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Telefoniczna rezerwacja miejsc pod nr tel. 25 794 31 23 22 i 23 czerwca w godz. 10:00-14:00. Zapis online koncertu pojawi się na kanale YouTube MOK w poniedziałek 29 czerwca o godz. 19:00.