Justyna Bacz  w kameralnej wersji  programu   „FEMMES CZYLI KOBIETY” , przy fortepianie Mariusz Dubrawski, autor aranżacji

Zapraszamy do Kalinowego Serca, 12.07 2022, g. 19.30

Edith Piaf, Dalida, Juliette Gréco, Céline Dion, Zaz i wiele innych…

 „Femmes, czyli kobiety”, to piękny, wzruszający spektakl muzyczny Justyny Bacz będący opowieścią o kobietach, a zarazem niezwykłe spotkanie z piosenką francuską.
W programie znalazły się utwory z repertuaru  znanych francuskich i francuskojęzycznych gwiazd, a także tych, które w Polsce są mniej popularne i, być może, zostaną przez polską publiczność dopiero odkryte.

Piosenki zaśpiewane przez Justynę Bacz, w oryginalnych wersjach językowych oraz zasługujących na uwagę polskich autorskich przekładach artystki układają się w historię życia kobiety, które mieni się od emocji o różnych barwach. Tak więc początkowo radosne, beztroskie i pełne nadziei utwory z czasem uderzają w poważniejsze tony, by w finale wybrzmieć znowu mocną nutą optymizmu…„Femmes czyli kobiety” to 16 artystek i 16 różnych emocji …

Osobiste interpretacje, kunszt wokalny artystki, a także znakomite aranżacje Mariusza Dubrawskiego nadają koncertowi wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Całość dopełniają wizualizacje w postaci graficznych portretów gwiazd, z których repertuaru pochodzą prezentowane utwory.

Premiera programu  miała miejsce w marcu 2019 roku w warszawskim Teatrze Kamienica, w ramach Festiwalu Frankofonii, pod patronatem Grupy Ambasad, Delegacji  i Instytucji Francuskojęzycznych oraz Instytutu Francuskiego w Polsce. Koncert został zarejestrowany na płycie CD dostępnej na empik.com.
Występują:
Justyna Bacz – śpiew, gitara, koncepcja, scenariusz, tłumaczenia piosenek
Mariusz Dubrawski – instrumenty klawiszowe, aranżacje

Wizualizacje: Jarosław Kazior