Z cyklu „Koncert Noworoczny” zapraszamy na koncert na żywo z Regionalnego Centrum Kultury
„Femmes, czyli kobiety”- kameralnie
Wystąpią:
Justyna Bacz- śpiew, scenariusz, tłumaczenia piosenek
Mariusz Dubrawski – fortepian, instrumenty klawiszowe, aranżacje
Wiesław Wysocki saksofon, flet

Grafiki: Jarosław Kazior

 

„Femmes, czyli kobiety” to piękny i wzruszający muzyczny spektakl i zarazem niezwykłe spotkanie z piosenką francuską, na które zaprasza Justyna Bacz wraz z Zespołem. Na program składają się piosenki napisane z myślą o kobietach. Znalazły się tu utwory z repertuaru bardzo znanych piosenkarek, takich jak Edith Piaf, Juliette Gréco, Patricia Kaas, czy Céline Dion, a także tych, które w Polsce są mniej popularne, a być może zostaną przez polską publiczność dopiero odkryte.
Piosenki układają się w historię życia kobiety, które mieni się od emocji o różnych barwach. Tak więc początkowo radosne, beztroskie i pełne nadziei , jak to bywa na początku drogi, utwory z czasem uderzają w poważniejsze tony, by w finale wybrzmieć znowu mocną nutą optymizmu…
Część z tych piosenek pozostała w oryginalnej wersji językowej, część z nich zabrzmi w premierowych, autorskich tłumaczeniach Justyny Bacz.
Dopełnienie spektaklu stanowią wizualizacje w postaci portretów przedstawiających piosenkarki, z których repertuaru pochodzą wykonywane utwory.
Koncert pod Patronatem Stowarzyszenia Francja-Polska i Instytutu Francuskiego
Do zobaczenia na Fanpage Regionalnego Centrum Kultury w Pile